Chcesz kupic micre k11? zapytaj tu - ocenimy

Wszystko co dotyczy Micry K11

Re: Chcesz kupic micre k11? zapytaj tu - ocenimy

Postprzez Humvee » 01 Lis 2014, 17:27

jeśli budżet ci pozwoli to szukaj poliftowej bo ma ocynk.

a co do przyjemności z jazdy to jak to lubisz to tak ale czy micre można nazwa komfortowym autem ? raczej nie
Image
Awatar uzytkownika
Humvee
Gaduła

Miejscowosc: Moderator-Katowice
Samochód: Dodge Charger

Postprzez Nunu » 01 Lis 2014, 19:05

Ok, o ocynku będę pamiętać, jako iż planuję, żeby mój związek z Micrą trwał, że tak zacytuję - Bezapelacyjnie, do samego końca. Mojego lub jej.
Jednakże nadal czekam na jakąś fachową opinię odnośnie LPG, bo nie wierzę, by ów sposób zasilania był pozbawiony wad.
Nunu
Nowicjusz

Samochód: Na chwilę obecną brak.

Postprzez Humvee » 02 Lis 2014, 09:41

Ja ci powiem co ja myśle o LPG:

Auto z instalacją = droższy przegląd o ok 70zł, co rok przegląd instalacji ( wymiana fiterków itp), musisz dolewać płynu chłodniczego i oleju, wymieniać świece 2x częściej, wydech się przepala szybciej, nie oszukujmy się ale silnik też dostaje po dupie.

Jeśli będziesz mało jeździł to do tego lpg będziesz dopłacał a nie oszczędzał. Je*ać LPG :twisted:
Image
Awatar uzytkownika
Humvee
Gaduła

Miejscowosc: Moderator-Katowice
Samochód: Dodge Charger

Postprzez panther » 02 Lis 2014, 13:08

Jedyny problem z gazem polega nie na posiadaniu instalacji, lecz jej odpowieniemu założeniu i kalibracji co jakiś czas, oraz pilnowaniu wymiany filtrów.

Nie wiem jakie kolego masz doświadczenia z tym paliwem? K10'tką zrobiłem 80k km na lpg i jako, że to gaźnikowiec prawie na samym podtlenku :D Kupiłem autko na PB i zleciłem założenie instalacji (1100pln). W czasie użytkowania wymieniłem 1x filterek powietrza przy gazie, przewody WN oraz zmieniłem świece (w zasadzie moje GM'y jeszcze by dawały radę, ale i tak miałem dodatkowe NGK). Tyle problemów z lpg. Przekalkuluj sobie koszty. 7l/100 pb vs. 8l/100 lpg.

Informacje o zachowaniu samochodu na gazie są w opiniach kierowców z zamieszczonym wcześniej linku. Koszt przeglądu auta z lpg jest większy o 60pln :P
.
auto - już nie nissan ...
panther
Bywalec

Miejscowosc: Podlasie

Postprzez Nunu » 03 Lis 2014, 06:14

Widzę, że opinie na temat gazu są równie podzielone, co politycy w naszym rządzie. Aczkolwiek zawsze warto tychże opinii wysłuchać, bo pozwalają mi spojrzeć na tą sytuację z dwóch punktów widzenia. I z tego, com wyczytał tu na forum, nie pomnę, gdzie, przez instalację LPG poniekąd i wtryski w silniku dostają baty.
Nunu
Nowicjusz

Samochód: Na chwilę obecną brak.

Postprzez borciuch1964 » 08 Lis 2014, 11:45

tadam tadam zjawiam sie i ja :D ja mam 319 tys przebieg na samym gazie :) kable zaplonowe? nadal fabrycznie z 1998 r bez przebic. Kopulka palec zmienione ze wzgledu na zużycie (wytarcie i pęknięcie) po 315 tys. Swiece? co 60 tys wg mojego kaprysu bo w sumie nic się nie dzieje i moge nawet wstawic fotki swiec po tych 60 tys bo mam w garazu ladnych pare sztuk z roznych okresow :) koszt przegladu 63zł wiekszy tylko przez kaprys urzedzasow bo nikt nie sprawdzal mi nigdy lpg tylko slyszalem "ooo lpg 162zl proszę " . Regulacja gazu? hm no bylem ze 2x na wymianie filtra ale nic nikt nie regulowal bo bylo ok (nie mam sekwencyjnej instalacji a sekwencje zalecam przeserwisowac co 15-20 tys km dla spokoju) . Filtr kosztuje 8zł a wymienić mozna samemu majac jakis tam imbus a w sekwencji zwykly krzyzak zeby opaski slimakowe popuscic. Silnik pije olej? hm no raz na te 15 tys dolewam kolo 0.7 litra. Zuzycie ponizej normy i raczej wynika juz z przebiegu jako samego silnika nie ma zwiazku od lpg. Plyn chlodniczy zmienilem w 2010 r i do dzis raz jeden musialem dolac jak mi strzelil przewod od termostatu ze starosci (sparciała guma) . Robie miesiecznie od 1500 do 3500 km w zaleznosci od potrzeb i zero problemow ;) w tym roku bylem na wakacjach jadac na lpg oczywiscie Slowacja>Wegry>Chorwacja>Bosnia i Harcegowina i zero problemow ;) lpg na trasie co chwile. Jedyna jego wada to cena kolo 3.30 zł po przeliczeniu (benzyna byla po 6.60-6.80). Spalanie benzyny w moim stylu jazdy 10-10.5 l a gazu 10.5 do 11.5 takie usrednione bo i bywalo 9 i 12.5 w szczegolnych przypadkach

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/22651
TEREN ŚLĄSK - MAŁOPOLSKA INSPEKCJE PRZED ZAKUPOWE SAMOCHODÓW Każdej marki.
Samochody zastępcze , odszkodowania - holowania

Więcej informacji tu:http://www.micra-forum.pl/viewtopic.php?f=7&t=4076

Image
Awatar uzytkownika
borciuch1964
Fanatyk

Miejscowosc: CichyMOD- Che?mek
Samochód: Micra k10 - Obecnie PRIMERA

Postprzez mesh7 » 02 Gru 2014, 21:11

@Nunu:
1. jeśli kupisz k11 w dobrym stanie będziesz zachwycony jazdą
2. wg mnie nie musi być wspomaganie kiery - k11 ma REWELACYJNY promień skrętu! Mało tego, w fiescie mk6 którą teraz mam wspomaganie jest, ale i tak stwierdzam, że lepiej parkowało mi się micra...
3. silnik 1.3 byłby idealny ale trudno będzie taka znaleźć
4. LPG... - miałem 2,5 roku. stag 300 plus, spisywała się znakomicie, spalanie gazu tyle samo ile pb! jedyny ból - wtryskiwacze pb zaczęły się zapiekać (bo prawie nie pracowały, pracowały te od gazu) i miałem trochę użerania się z nimi
5. JEDYNYM wg mnie problemem micry k11 (przed liftem, bo poliftowej nie znam) jest ruda. Lecą strasznie progi i czasem coś jeszcze. Ja swoją sprzedałem tylko z tego powodu.

Powodzenia w szukaniu k11! :)
mesh7
Bywalec

Miejscowosc: Bedzin

Postprzez maggie000001 » 07 Mar 2018, 18:49

Cześć :) jestem tutaj nowa i chciałabym kupić autko do 3500 zł i dlatego padło na Micrę baaaardzo mi się spodobała , a zależy mi na autku, o które oczywiście trzeba dbać i zmieniać części eksploatacyjne ale nie będzie autem awaryjnym i takim właśnie samochodem wydaję mi się być Micra:)
Proszę o pomoc na co zwracać uwage przy zakupie auta??

Mam na oku Micrę z 1998r, z silnikiem 1.0, (ponoć 118 000km przebiegu), która na pewno ma klime i elektryczne szyby i ABS, czy będzie miała równeż wspomaganie kierownicy? bo właściciel mówi, że nie wie???, tak to ponoć nic nie kapie i nie stuka, auto ponoć garażowane, ale będę jechac ponad 200 km i prosiłabym o pomoc na co zwrócić uwage?

Ile wytrzymuje rozrząd?
Jak z hamulcami (klocki i tarcze), na ile starczą???
Czy to możliwe że ma taki przebieg??
Co z progami ?? I belką przednią często ich bierze rdza??
Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie????
Bardzo proszę pomoc, i z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam :)
maggie000001
Nowicjusz

Samochód: Micra

Poprzednia

Wróc do Micra K11

Kto jest na forum

Uzytkownicy przegladajacy to forum: Exabot [Bot]

Klub Nissan Micra - www.micra.pl | Forum Nissan Micra - www.micra-forum.pl